23 stycznia 2011

31: Świat Czarownic w pułapce - Andre Norton.

Autor: Andre Norton
Tytuł: Świat Czarownic w pułapce (Web of the Witch World)
Wydawnictwo: Amber
Rok: 1990

Drugi tom cyklu pióra Andre Norton, pod wdzięcznym tytułem Świat Czarownic w pułapce, pojawił się w 1990 roku nakładem wydawnictwa Amber. Książkę w 2011 ma wydać ponownie wydawnictwo Nasza Księgarnia, ale ta informacja nie jest ze strony samego wydawnictwa i nie jestem pewna, na ile jest prawdziwa.
Jest to kontynuacja historii Simona Tregartha, uciekiniera z naszego świata, który przez magiczną bramę przeszedł do innego świata, w którym także panuje wojna i zamęt.
Simon, poślubiwszy panię Jealithe, wcześniej będącą Czarownicą (w dniu ślubu oddała swój Klejnot, gdyż w Estcarpie Czarownice traciły swą moc po przespaniu się z mężczyzną), został Strażnikiem Granicznym na południowej granicy starego państwa.
I wszystko właściwie toczyłoby się dalej, bez większych problemów, gdyby nie to, iż Kolderczycy, wrogi lud przybyły z innego świata (bramą podobną do tej, którą przyszedł Simon), nadal stanowili zagrożenie, bo zniszczono tylko ich przyczółek w pobliżu Estcarpu.
A do tego Jealithe odkryła, że jej moc magiczne nie znikła, lecz zmieniła się nieco. Simon wyruszył więc, aby podjąć walkę z Kolderczykami, a Jaelithe podążyła do Es, aby odzyskać swój Klejnot i przyłączyć się do męża w planowanej zamorskiej wyprawie mającej na celu pokonanie i wygnanie Kolderczyków z ich świata.
Opowieść o poszukiwaniu nowych ścieżek i walce z brakiem akceptacji, o pokonywaniu barier i o przyjaźni i walce za swoje przekonania i o to, co się kocha. Uwielbiam tę książkę.
Książka jest wspaniała, wciąga równie mocno, jak pierwszy tom. Kiedy czytałam ją po raz pierwszy, to nie mogłam przestać, aż dotarłam do końca. Polecam i jeszcze raz polecam.

2 komentarze:

  1. Uwielbiam książki Norton :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja także, ona wspaniale je napisała. Są genialne - każda jedna i wszystkie razem :P

    OdpowiedzUsuń

Uwaga, komentarze niepodpisane zostaną usunięte

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...