1 sierpnia 2011

Archipelag nr 5 - Lato 2011.

11 lipca 2011 ukazał sięletni numer  kwartalnika „Archipelag” Czasopismo można ściągnąć za darmo z jego oficjalnej strony: www.archipelag-magazyn.pl


Prezentujemy kolejny, piąty już, numer Archipelagu, niezależnego, internetowego magazynu o książkach i literaturze. Nasze pismo jest kwartalnikiem, obecnie publikuemy piąty numer. Od półtora roku pracujemy nad tym, by każdy numer przyciągał uwagę nie tylko atrakcyjną okładką i dopracowaną szatą graficzną, ale także zachęcał do pochylenia się na dłużej nad artykułami, pisanymi przez grono zaufanych redaktorek i współpracowników. W każdym numerze przedstawiamy teksty w ramach tematu przewodniego – dotychczas były to „Pierwszy raz”, „Dom”, „Miasto” i „Przemijanie”. Tym razem za temat przewodni obrałyśmy „Drogę”. Każdy numer obfituje ponadto w artykuły zawarte w stałych rubrykach, dotyczących znanych pisarzy, książek, czytania, spotkań z autorami, podróży literackich, związkom literatury ze sztuką, a także recenzje książek z kraju i ze świata. Organizujemy liczne konkursy, w których rozdajemy czytelnikom nagrody książkowe. Nie publikujemy opowiadań i poezji. Zapraszamy do zapoznania się z piątym, letnim numerem Archipelagu i życzymy przyjemnej lektury.

2 komentarze:

  1. Nigdy nie słyszałam o tym piśmie. Dzisiaj wieczorem ściągnę sobie to wydanie i kto wie - może będzie to dłuższa znajomość. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wspomnij Mnie - czytałam wcześniejsze numery (tego jeszcze nie zdążyłam) i są w porządku :)

    OdpowiedzUsuń

Uwaga, komentarze niepodpisane zostaną usunięte

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...