30 sierpnia 2012

Urodziny autorskie - Dorota Terakowska

Dokładnie 74 lata temu, 30 sierpnia 1938 roku, urodziła się Dorota Terakowska, znana polska pisarka. W jej dorobku mamy takie powieści jak Tam, gdzie spadają anioły, Córka czarownic czy Poczwarka.
Z tej okazji warto zajrzeć do którejś z jej mądrych, pełnych ciepła książek.
Ja sama co prawda znam tylko Tam, gdzie spadają anioły i Córkę czarownic, lecz wiem, że w wolnej chwili sięgnę i po kolejne.

8 komentarzy:

 1. Kiedyś się tą Panią zachwycałam, jednak teraz mi przeszło i kompletnie nie przemawia do mnie filozofia z "Tam, gdzie spadają anioły".
  Niemniej - wszystkiego najlepszego!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha, ja to czytałam w okolicach gimnazjum... Od tamtej pory nie miałam nic tej pani w rękach, ale mam dobre wspomnienia z jej książek

   Usuń
 2. A ja tylko nie znam "Córki czarownic", pozostałe dwie przeczytałam. Na pewno w przyszłości do niej zajrzę, a autorce życzę Stu Lat!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym przypadku jest to niestety wspomnienie urodzin autorki... Pani Terakowska umarła parę lat temu (dokładnie 4.1.2004)

   Usuń
 3. cóż, ja znam jedynie "Tam, gdzie spadają anioły" i niestety nie do końca przekonałam się do tej autorki. Podejrzewam, że gdybyś czytała tą książkę teraz, Twoje wrażenia też byłyby już nieco inne niż w gimnazjum ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja właśnie czytałam tylko Córkę Czarownic ale obiecuję nadrobić zaległości :)

  OdpowiedzUsuń
 5. heh a do mnie jakoś nie trafiła żadna z jej książek :)
  mimo to - wszystkiego najlepszego dla tej Pani :)

  OdpowiedzUsuń

Uwaga, komentarze niepodpisane zostaną usunięte

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...