28 kwietnia 2016

Urodziny autoeskie - Terry Pratchett


28 kwietnia 1948 roku urodził się Terry Pratchett. To jeden z tych autorów fantasy, których nie muszę nikomu przedstawiać. Nawet jeśli ktoś nie czytał jego Świata Dysku, to przynajmniej o nim słyszał.

2 komentarze:

 1. Ja czytałem tylko "Kolor magii", i chociaż fabularnie ta akurat książka jakoś mnie nie powaliła, to jednak pomysł na cykl, rozmach świata i styl, w jakim pisze Pratchett, przemawiają za mną na tyle, że na pewno będzie to dłuższa przygoda. Podoba mi się styl satyry w jego wykonaniu i te wykpiwanie wielu aspektów naszego życia. Także sto lat Panie Pratchett, chociaż spóźnione o 1 dzień .:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, styl Pratchetta i rozmach, z jakim nakreślił Świat Dysku, są genialne. Wśród ksiązek z tego cyklu jest parę, które średnio lubię, ale ogólnie dobrze się Pratchetta czyta.
   Poza tym muszę dodać, że autor umarł w zeszłym roku ~sobs~ Ponieważ cała idea Urodzin autorskich polega na przypominaniu, że ten czy inny pisarz pojawił się w naszym świecie, zazwyczaj nie uwzględniam w notkach informacji o dacie ich odejścia do innych krain.

   Usuń

Uwaga, komentarze niepodpisane zostaną usunięte

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...