12 stycznia 2016

231: Angielski w podróży - Katarzyna Frątczak

Autor: Katarzyna Frątczak
Tytuł: Angielski w podróży
Wydawnictwo: Wymownia
Rok: 2016

Język angielski jest nazywany często współczesną łaciną. Każdy posługujący się tym językiem jest w stanie dogadać się - przynajmniej w teorii - w większości krajów świata.

Podręczniki do tego języka i inne dzieła wspomagające nie tylko uczenie się są bardzo popularne. Wśród nich wyróżniają się poradniki, które nazywam „okolicznościowymi” z racji tego, że zawierają zbiór słów i pomocnych fraz dobranym pod kątem różnych sytuacji i miejsc.
Niniejsza pozycja dotyczy podróży - znajdziecie tam różne różności, które pomogą Wam dogadać się na dworcu czy na lotnisku.
Książeczka podzielona jest na wygodne rozdziały, każdy opatrzony kilkoma słowami wstępu. Same rodziały zawierają nie tylko ważne słówka czy frazy, ale też ćwiczenia, które mają na celu przygotować użytkownika do mówienia i rozumienia tego, co mowią inni (albo co jest napisane na tablicach ogłoszeń).
Bardzo pomocna pozycja, napisana przystępnym językiem i w przejrzysty sposób.
Nawet jeżeli zna się jakiś język, to warto od czasu do czasu odświeżyć sobie jakieś słówka. A podział treści na lokacje pozwala użytkownikowi na szybki dostęp do potrzebnych informacji.
Polecam, książeczka na pewno się przyda, nie tyko na wakacjach.

Ocena - 7
Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Wymownia

2 komentarze:

 1. Przydałaby mi się taka książka, tylko do szwedzkiego :D
  pozdrawiam :)
  http://ifeelonlyapathy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba będę musiała sięgnąć po tą pozycję, bo niestety akurat dla mnie łacina jest językiem prostszym niż angielski ;)
  Pozdrawiam
  ksiazki-inna-rzeczywistosc.blogspot

  OdpowiedzUsuń

Uwaga, komentarze niepodpisane zostaną usunięte

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...