24 września 2016

Jak wyczyścić klawiaturę

P: Ratunku! Klawisze przestały mi działać! Co robić? Wyrzucić i kupić nową klawiaturę?
O: Wyczyść klawiaturę.

Podobno są na świecie ludzie, którzy nie jedzą nad kompem, ale ja do nich nie należę. Plus jestem z gatunku leniwych i długowłosych więc lenię się gdzie popadnie. W czasie swojego życia z lapkami testowalam wiele technik czyszczenia klawiatury. Mój wniosek - w czasie zakupu zwracać uwagę na klawiaturę i na odstępy między klawiszami. Albo kupić taki laptop (taką klawiaturę), gdzie nie ma szansy, by coś dostało się tam, gdzie nie powinno nic być.Oto, co możesz zrobić, gdy Twoja klawiatura jest pełna pełnowartościowych posiłków lub smakowitych przekąsek.

Sposób dla bogatszychZanieś klawiaturę do serwisu. Wydasz na to parę złotych, ale klawiatura zostanie rozkręcona i oczyszczona. W przypadku zalania colą sprawa może być nieco trudniejsza.

Sposób dla mniej bogatychW supermarkecie kup sprężone powietrze i zrób to sam. Koszt za jeden pojemnik to około 10 zł, a starczy Ci on na co najmniej kilka razy. Poza tym możesz go użyć do czyszczenia innych trudno dostępnych powierzchni czy zdmuchiwania kurzu z kwiatków :D
Sposób dla kioskowiczówKup w kiosku taśmę bezbarwną. Zrób z kawałka taśmy rożek tak, aby cała jego zewnętrzna strona była stroną klejącą. Wsuń koniec rożka między klawisze i jazda. Uwaga: jeśli Twoja klawiatura ma włosy warto wyciągać je gdy je owym rożkiem podważysz, a nie liczyć, że taśma sama je wyciągnie. Często wymieniaj rożki i powtarzaj czyszczenia dopóki nie będą czyste.

Sposób dla użytkowników narzędzi domowycha)
Weź suszarkę, ustaw na dmuchanie zimnym powietrzem i wydmuchaj obiad z klawiatury.
LUB
b)
Weź odkurzacz, zdejmij szczotkę, ustaw na w miarę niewielkie ssanie i przesuń rurą nad szparami między klawiszami. UWAGA - luźne klawisze mogą zostać zassane, więc nie polecam.

Sposób dla mających nadziejęWystarczy wytrząsnąć klawiaturę nad wanną i miej nadzieję, że wszystko z niej samo wypadnie.

Wszystkie sposoby powinny być stosowane przy wyłączonym laptopie lub odłączonej od prądu i komputera klawiaturze (chyba, że chcesz poznać nowe funkcje różnych sekwencji klawiszy).
Klawiaturę dobrze jest czyścić chociaż raz w miesiącu.
Moje ulubione sposoby to taśma i suszarka.
Jeżeli Czytelnicy znają jakieś inne sposoby - zapraszam do dzielenia się w komentarzach.

1 komentarz:

Uwaga, komentarze niepodpisane zostaną usunięte

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...