4 marca 2019

315: The Dragon Prince. Season 2 (2010) - reż. Villads Spangsberg

Reżyser: Villads Spangsberg
Tytuł: The Dragon Prince
Sezon: 2
Rok: 2019

Jest powód, dla którego ostatnio pojawia się mniej notek o książkach. Nie, nie planuję się podzielić z klasą. Jest też powód, dla którego robię tę notkę po polsku, pomimo tego, że zapewne serial nigdy nie będzie miał polskiego dubbingu. Tym razem jednak powiem wam jaki to powód - bo ten serial po prostu warto zobaczyć.

Fabuła podejmuje wątek z poprzedniego sezonu. Rayla peóbowała namówić przyjaciół do podjęcia podróży, ale koniec końców grupka została kilka dni w jednej lokacji. Wystarczyło to aby Claudia i Soren zdążyli ich dogonić. Kiedy młodzież rozkminiala, co i jak zrobić, w stolicy Viren w końcu odkrył tajemnicę mrocznego lustra.
Wątki z poprzedniego sezonu nie tylko zostały podjęte, ale też poszerzone. Każda postać, szczególnie książęta, miała wątek pogłębiony. Rayla w tym sezonie miała nieco mniej do roboty, ale też miała fajne momęty. Także relacje między postaciami miały więcej czasu i miejsca, żeby się pogłębiać. Tak, jak w pierwszym sezonie głównie skupiono się na pokazaniu świata i nakreśleniu ramy akcji, to teraz dostaliśmy więcej rzeczy dotyczących poszczególnych postaci i ich rozwoju.
Animacja została poprawiona, muzyka jest świetnym uzupełnieniem tego co się dzieje. Wciąż kocham akcent Rayli i jej próby udawania człowieka. Humor całego sezonu był radosny, ale było też sporo mrocznych lub emocjonalnych scen, które nieźle wyszły. Najbardziej chyba podobało mi się, jak bracia zareagowali na wiadomość o śmierci ich ojca. Dowiedzieliśmy się też sporo o konflikcie między ludźmi i całą resztą oraz przeszłości króla.
Dowiedzieliśmy się też sporo o magii, szczegolnie dzięki wykładom elfiej czarodziejki (ktorej relacja z Raylą była rozkoszna).
I - o matko i córko - ten elf!
Fandom serii przyjął sezon dośc dobrze, aczkolwiek jest parę elementów, które ludziom się nie podobały.
Ogólnie to dobry sezon, aczkolwiek nieco irytujące jest to, że jest taki krótki i teraz będzie trzeba czekać miesiącami na kolejny.


Ocena: 9

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga, komentarze niepodpisane zostaną usunięte